Kır Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir çift; doğaya ve sadeliğe olan sevgisiyle, en önemli günlerini yine doğada sevdikleriyle beraber geçirmek isterler. Modernden daha vintage fikirlere kadar her yerde değişen tasarım stilleri ile gündelik şıklık, kırdaki bir düğünün temel taşıdır. Kır düğünleri, pastoral, konforlu  ve sıcaklık dolu olarak bilinir, ancak planlamak da oldukça zor olabilir.

Bu yüzden kır düğün salonu seçerken ve kır düğünlerinizi planlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için bu başlık altında topladık. 

Öncelikle fikirlerinizi olabildiğince  basit tutmanızı öneririz. Gevşek ve asimetrik çiçek düzenlemeleri, vintage ve klasik dekor karışımı başlangıç için iyi tercihlerdir. Hem kendinizi hem misafirlerinizi  mümkün olduğunca geleneğe yakın rahat mobilya kurulumları ile rahatlatın. Bunu yaparken, ilişkinizdeki tatlı duyguları birleştirmeyi de unutmayın.

Partnerinizle çekilmiş fotoğraflarınızı vintage dekorlar içerisinde sergilemek, çekicilikle dolu bir organizasyon yaratmanızı sağlayacaktır.

Kır düğün salonu mekanı seçimi, Kır düğün salonu, kır nikah salonu mekanı

Genellikle özel alanlar,  samimi villalar kır düğünleri veya resepsiyonlarına ev sahipliği yapmak için doğru ve modern tercihler olur. Çiçek buketleri, sakin masa örtüleri ve antika izleri ile süslenmiş bir bahçe şık bir kır düğününe ev sahipliği yapar. Şıklığı kişiselleştirmeyle harmanak hem size hem misafirlerinize unutulmaz anlar yaşatır. Kır düğün salonunuzu seçerken endüstrinin en iyi düğün planlamacılarının da yararlandığı birkaç ipucu şimdi sizlerle. 

1- Kır Düğün Salonu İçin Büyüleyici Bir Mekan Seçin

Mekanınızın karakteri ve genel konumunuz temanızın vizyonuyla konuşur. Güzellik göreceli bir kavram olsa da, en ince detaylarıyla hazırlanmış ve ortak kanaatte şık bir mekan herkes için büyüleyicidir.

2- Kır Düğün Salonu İçin Doğru Mevsimde Planlama Yapın  

Kır Düğün Salonu görmeden önce Düğün tarihinizi mekanınızın manzarasında meydana gelecek değişen mevsimsel değişikliklere göre seçmelisiniz. Herhangi beklenmedik bir sürprizle karşılaşmamak için, konseptinizi iyi düşünmeli ve ona göre bir mevsim seçmelisiniz. Mevsim boyunca yeşillik, çimenler ve çiçekler arasındaki değişimi kavramak için mekanınızı en az bir sezon önce ziyaret etmeli veya yılın farklı zamanlarındaki fotoğraflarına bakmalısınız.

Kır düğün salonu seçimi, Kır düğün salonu, kır nikah salonu mekanı

3- Kır Düğün Salonu İçin Yeşillik İpuçlarını Mekana ve Kendinize Entegre Edin

Dekorun tüm unsurlarına yeşillik eklemek gerçek bir kır düğünü için olmazsa olmazdır. Buketinizi taze çiçeklerle ve yeşil bitki çeşitleriyle süslemek, görünümünüze ve yemyeşil konumunuza uyumluluk katacaktır. Böylelikle konseptinizi kendi görüntünüzle de desteklemiş olacaksınız.

4- Samimi Olun

Konuk listenizi küçük tutmak, kır düğünlerinizi samimi bir hisse teşvik eder. Kır Düğün Salonu dış mekan hizmeti için; seçkin ahşap sandalye ve bankların kurulumu ile sağlanabilir. Gerçek bir manzaranın karşısında,  samimi bir alan yaratmak düğününüzü büyüleyici ve çarpıcı yapar.

5- Çevrenizden İlham Alın

Pastoral bir alan oluştururken olabildiğince minimal olmaya özen göstermelisiniz. Aşırı süslerle konumunuzun kendi güzelliğini geri planda bırakmayın. 

6- Kır Düğün Salonunda Masalarda Konsepte Uygun Çiçekler Olsun 

Masa manzarasını doğrudan bahçeden gelen çiçeklerle zenginleştirmek, etkinliğinizin dekoruna çekicilik ve özgünlük katmanın basit bir yoludur. Çiftlikten masaya çiçekler, bol miktarda sade şıklıkla rafine bir düzen oluşturmak için harika bir yoldur. 

7- Nötr Renklerin Olduğu Mekanları Tercih Edin 

Ne kadar soft tercihlerde bulunursanız, düğününüzdeki samimiyet ve rahatlık o kadar istediğiniz ölçüde olacaktır. Bu açıdan krem ve orman esintili tonlara bağlı kalmanızı öneririz.

8- Mekanınızın Taze ve Fresh Menüler Sunduğundan Emin Olun 

 Kır Düğün Salonu içinde açık havada servis edilen yavaş pişirilmiş etler,  taze yaz salatalarının bulunduğu menüler sadece zarif bir şekilde sunulmakla kalmaz, aynı zamanda yürütülmesi de lojistik olarak güvenli olacaktır. Bu yüzden seçilen mekanın menüsü de oldukça hafif ve kır konseptini destekler olmalı.

9- Mekanın Orkestra Seçimine Dikkat Edin

Kır düğünü salon düğünlerine göre daha konforlu mekanlarda yapıldığı için, müzik tercihinizi de ona göre yapmalısınız. Mümkünse mekan seçiminizi yaparken, belirli bir orkestra varsa daha önceki kayıtlarını dinleyin. Ya da isteğiniz ölçüsünde müzik yapılıp yapılamayacağından emin olun.