Vücut Tipinize Göre Doğru Gelinlik Seçimi Nasıl Olur

Armut tipi vücut nedir, armut tipi vücut gelinlik seçimi, elma tipi vücut nedir, elma tipi vücut tipine göre gelinlik seçimi, kum saati vücut tipi nedir, kum saati vücut tipine göe gelinlik seçimi,  minyon tiplere gelinlik modelleri, zayıflar için gelinlik modelleri, kilolu gelinler nasıl gelinlik seçmeli, a tipi gelinlik modellerini kimler seçmeli, kısa ve zayıf bayanlar nasıl gelinlik giymeli, kısa boylular nasıl gelinlik giymeli, atletik vücut gelinlik seçimi gibi çok sorulan soruların cevaplarını sizler için derledik. 

Vücut tipine göre gelinlik seçimi: armut şekilli (üçgen) bir vücut için gelinlik seçimi, elma şekilli bir vücut için gelinlik seçimi, kum saati bir vücut tipi için gelinlik seçimi ve vücudunuzun diğer özelliklerini düşünerek doğru gelinliği seçme şeklinde başlıca dört grupta toparlanır.

Düğününüz hayatınızın hiç unutamayacağınız en özel günüdür. Düğün günü giydiğiniz gelinlikte hiç unutamayacağınız hem resimlerde hem de sizin ve eşinizin hafızasında kalacak bir anı olacaktır.
Bu sebeple vücudunuzu tanımak ve ona uygun bir gelinlik seçmek çok önemlidir. Eğer vücut tipinizi biliyorsanız gelinlik seçmeye başlayabilirsiniz.

Armut tipi (üçgen) vücut için gelinlik seçimi

1. Eğer armut tipi yani üçgen bir vücuda sahipseniz omuzlarınız kalçalarınızdan  daha incedir. Yaka seçiminiz geniş olsun böylece kalçalarınızı saklayabilirsiniz.

2. Derin bir yaka tercih edin. Derin yakalar ve straplez üst sizin vücut tipinize iyi gider. Yaka omuzlarınızı olduğundan daha güzel göstermelidir; Üst straplez yakalar bunu oldukça iyi yapar ayrıca size takıları gösterme şansı verir.

3. Kuşak veya kuşak kısmında daralan bir gelinlik tercih etmenizi öneriyorum çünkü bu bakışları kalçalarınızdan uzaklaştıracaktır.

4. Gelinliğin üst ve alt kısmını ayrı imiş gibi gösteren ‘’A’’ hatlı etekler tercih edin. Bu tip parlak bir etek hacim katacak ve kalçalarınızı küçük gösterecektir. Katlar, fırfırlar ve tül görüntüyü güzelleştirecektir. 

5. Yüksek yaka gelinliklerden ve eteklerden kaçının.  Pileli ve deniz kızı silüetli etekler de sizin için uygun değillerdir çünkü kalçalarınızı büyük göstereceklerdir.

Elma tipi vücut için gelinlik seçimi

1. Eğer elma tipi bir vücuda sahipseniz bel bölgeniz kalın fakat kollarınız ve bacaklarınız incedir.  

2. Derin bir V yaka gelinlik tercih edin. Derin V yaka gelinlikler belinizin en geniş kısmından bakışları uzaklaştıran dikey bir hat oluştururlar.  Boyun çizgisi belirgin boncuklu veya süslemeli korsajlar size uygundur. Süslenmiş korsajlar üst görüntüyü zenginleştirir.

3. Yüksek bir bel çizgisi tercih edin. Yüksek bir bel çizgisi elma tipi vücutlu gelinler için en iyi seçenek olacak, size uzun bir görüntü verecektir.  

4. Parlak ışıltılı bir etek tercih edin. ‘A’ şekilli parlak etekler bel civarındaki fazlalıkları gizleyecektir. 

5. Boru tipi gelinliklerden kaçının. Bu tip kesimler vücudunuzun geniş ve saklamak istediğiniz kısımlarını maalesef daha geniş göstermekten başka bir işe yaramaz.

Kum saati vücut tipi vücut için gelinlik seçimi

1. Eğer kum saati tipi bir vücuda sahipseniz kalça ve omuzlar aynı genişlikte fakat bel kısmınız daha ince demektir.

2. Düşük kesim yaka tercih edin. Düşük kesim yakalar sizin boyun hattınızı öne çıkaracaktır ve kum saati vücut tipi için çok uygundur.

3. Düşük bel yada dantelli korse seçin . Bu kıvrımlarınızı öne çıkaracak ve kum saati vücut tipinizi gösterecektir. 

4. Denizkızı ya da boru kesim etekleri tercih edin. Kum saati vücut tipinde iki tip kesim etek çok yakışır.

5. Düz kesim elbiselerden kaçının. Bunlar kıvrımlarınız ve beliniz için çok bol olabilirler. Etekteki toplanmalar ve pileler kalçalarınızın orantısız görünmesine sebep olabilir.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi, Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri, Armut tipi vücut nedir, armut tipi vücut gelinlik seçimi, elma tipi vücut nedir, elma tipi vücut tipine göre gelinlik seçimi, kum saati vücut tipi nedir, kum saati vücut tipine göe gelinlik seçimi,

 

Vücudunuzun diğer özelliklerine göre gelinlik seçimi 

1. Boyunuza uyan bir elbise seçin. Bazı elbiselerin eteklerinde dantel yada başka şekillerde süslemeler bulunur, onların olmadık bir yer ve zamanda düşmeyeceğinden emin olun.

2. Minyon tip gelinler dar ‘A’ kesim, kaplamalı, boru tip elbiseler içinde güzel görünürler. Fakat fazla süslemelerden kaçınmalısınız. Ayrıca bacaklarınızı daha kısa göstereceğinden düşük bel ve baldır boy eteklerden de kaçınsanız iyi olur.

3. Uzun boylu gelinler kıvrımlı kesim ve kaplamalı elbiseleri tercih edebilirler. Straplez elbiseler uygundur. Eteklerin ve yakaların vücudunuzun orantılarını tamamlayacak kadar uzun olduklarından emin olun.  

4. Fazla kilo ve nispeten büyük ölçüleriniz varsa saray tarzı empire etekler ve özel uyarlamalar tercih edin.  Bunlar elbisenin vücudunuzu kapamasına ve fazlalıklarınızı kapatmasına yardımcı olur. Pileli, büyük ve uyumsuz elbiseler sizi daha iri göstereceğinden bunlardan kaçınmalısınız. 

5. Üst kısmınız iri ise kıvrımlı yakalardan kaçınmalısınız. Kıvrımlı bir yaka yüzünüzü ve üst bölgenizi saklayacak bir destek sağlayacaktır. Düz yatay yakalı, kayık yakalı ve straplez elbiseler üst kısmınızı iri göstereceğinden bunlardan da kaçınmalısınız. Straplez elbisenin içten korse ile desteklenmesi ve kaymasının engellenmesi durumunda giyilmesi düşünülebilir.  

Tavsiyeler

• Dolabınızdan en sevdiğiniz elbiseyi çıkartın. Bu elbiseyi sizin favori elbiseniz yapanın ne olduğunu düşünün. Bu niçin sizin favori elbiseniz oldu? En çok nesini seviyorsunuz? Bunları içeren bir liste yapın ve gelinlik alışverişine ondan sonra çıkın. Gelinlikler diğer elbiselerden farklı olmakla beraber bu size yol göstermekte yardımcı olacaktır.

• Farklı bir ölçüde elbise seçmeyin. Kilo vermeyi yada almayı planlayarak bir elbise seçiminde bulunmayın. O anda size uyanı seçin.

• Günlük elbiselerinizin bedeni ile gelinlikler arasında birkaç beden fark olabilir. Eğer size uyan gelinliğin bedeni normal bedeninize uymuyorsa telaş etmeyin. 

• Gelinliğinizle biraz dolaşarak prova yapın. Tüm gün ve gece boyunca gelinliğinizi giyme ihtimaliniz olduğundan ayrıca zaman zaman oturup kalkacağınız veya hareket edeceğinizden bu hareketleri şimdiden prova etmelisiniz. Ayakta iken çok güzel görünen bir gelinlik oturduğunuzda kabusa dönmesin.

Uyarılar

Gelinlik te dahil tüm düğün hazırlık ve ihtiyaçları ile ilgili olarak bilinçli olun,  bütçenizi önceden planlayın. Aradığınızı bulduğunuzu düşündüğünüzde bütçeyi aşmak cazip gelebilir ancak bütçenizi bilin. 
Faturalarınız değil hatıralarınız ömür boyu sürsün.

Armut tipi vücut gelinlik seçimi, kum saati vücut tipine göre gelinlik seçimi, kilolu gelinler nasıl gelinlik seçmeli, a tipi gelinlik modellerini kimler seçmeli, kısa ve zayıf bayanlar nasıl gelinlik giymeli, kısa boylular nasıl gelinlik giymeli, atletik vücut gelinlik seçimi gibi birçok sorunun cevabını sizler için derlediğimiz bu yazının sizlere faydalı olacağını umuyoruz. Mutluluklar dileriz.