Yüz ve Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Yaka Seçimi

Gelinlik yaka tipi seçimi nasıl yapılmalıdır, yüz ve vücut tipine göre gelinlik yakası nasıl seçilir, hangi vücut tipine hangi yaka seçimi, kayık yaka gelinlik, v yaka gelinlik, straplez yaka gelinlik, u yaka gelinlik, hakim yaka gelinlik, yüksek yaka gelinlik, boyundan bağlı gelinlik, düşük omuzlu gelinlik, sırt dekolteli gelinlikle alakalı bilmeniz gerekenleri sizin için derledik.

‘’Her kadının vücut tipi kendine hastır, ve öncelikle vücut tipinizi bilip bununla barışık olmak iyi bir gelinlik seçimi için ön şarttır.’’

Bu bir genel kabuldür ancak uygulamada her zaman söylenildiği kadar kolay kabullenilmez. Gelinlik seçimi hayatımızın en stresli, sıkıntılı, yorucu, kararsız alışverişlerinden birisi olabilir. Yine de hazır vakit varken biraz dersimizi çalışmak ve hangisinin daha güzel görünebileceğini bilmek, bu yorucu ve karar vermenin zor olduğu alışverişte bizi biraz rahatlatabilir.

Fit görünümlümü, uzun ince yada kalın bir boynun mu var? Aynı şekilde gövde kısmının vücuduna oranı uzun, ince, geniş yada kalın mı? Bunların hepsi hem gelinlik seçimini hem de gelinliğin boyun ve yaka kısımlarına karar verirken size yol gösterecek önemli noktalardır.

Siz V-tipi yakası olan bir gelinlik giymek için can atıyor olabilirsiniz ancak omuzlarınızı düşündüğünüzde bu sizin için hiç te iyi bir tercih olmayabilir. Kendinize en uygun bir ya da iki tip yaka seçip araştırmalarınızı bunlar üzerinizden yapmanız, diğerleri ile vakit kaybetmemeniz doğru olacaktır.

Bir çok kadın gerçekte kim olduğunu unutup hem gelinliklerinin hem de diğer elbiselerinin masallardaki yada meşhur bazı ünlülerde olduğu gibi biraz gerçek üstü, hayali bir görünümde olduğunu düşlerler.   

Ancak sonuçta gerçeklerle yüzleşmek gereklidir, olduğunuz gibi olmalısınız ve hayal kırıklığı yada üzüntü yaşamamak için seçimlerinizi bu doğrultuda bilinçli olarak yapmalısınız. Sırf trend yada moda diye size yakışmayan, kendinizi içinde rahat hissetmediğiniz, vücudunuza uymayan seçimlerde bulunmamalısınız.

Konuyu daha fazla uzatmadan vücut ve yaka tipine göre gelinlik yaka seçimi hakkında bilmeniz gerekenler ve size en uygun gelinlik yaka tipini seçerken dikkat edilecekleri anlatmaya başlayalım. 

yüksek yaka gelinlik, Yüz ve Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Yakası Modelleri, straplez yaka gelinlik, u yaka gelinlik, hakim yaka gelinlik, yüksek yaka gelinlik, boyundan bağlı gelinlik, düşük omuzlu gelinlik, sırt dekolteli gelinlik

Yüksek Yaka Gelinlikler

Hakim yaka ve dik yaka olarakta bilinen yüksek yaka gelinlikler gelin adaylarının ilk tercihlerinden biridir. Göğüs ve çoğunlukla da yakayı tamamen kapatır. Boyun kısmı uzun olan gelinler de çok güzel durmakla beraber kısa olanlara tavsiye edilmez. Süslemeler ve  dantel işlemelerle zenginleştirilebilir.

Bu tip yaka bir gelinlik giyecekseniz kabarık bir saç ve daha az takı takmanızı tavsiye ederiz. Hoş bir çift küpe takı için yeterli olacaktır. 

Straplez yaka gelinlik, Yüz ve Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Yakası Modelleri, straplez yaka gelinlik, u yaka gelinlik, hakim yaka gelinlik, yüksek yaka gelinlik, boyundan bağlı gelinlik, düşük omuzlu gelinlik, sırt dekolteli gelinlik

Straplez Yaka Gelinlikler

Büyük göğüslü gelinler için doğal eğrilerinizi geliştirirken, kalp şekli çizgisi daha küçük göğüslü gelinler için daha büyük göğüs görüntüsü izlenimi veriyor. Straplez yaka aynı zamanda daha hafif göğüs dekoltesinden daha derin ve cesur seksi bir görüntüye kadar çeşitli formlarda olabiliyor.

Deniz kızı kuyruk bir gelinlikle straplez yaka birlikte çok zarif ve cezbedici olabiliyor. Straplez yaka aynı zamanda omuzları açıkta bıraktığı için büyük ve gösterişli takılar için de çok uygun bir model.

v yaka gelinlik, Yüz ve Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Yakası Modelleri, straplez yaka gelinlik, u yaka gelinlik, hakim yaka gelinlik, yüksek yaka gelinlik, boyundan bağlı gelinlik, düşük omuzlu gelinlik, sırt dekolteli gelinlik

V Yaka Gelinlikler 

Daha derin bir V yakanın daha cesur bir görüntü anlamına geldiği bu tip yaka gelinlikler cesur gelin adayları için en iyi seçenek olabilir ayrıca gelinlere farklı uzunluklardaki takıları takmalarına da izin veren bir modeldir.   

V yakanın başka bir avantajı da hem boyu hem de boyun kısmını uzun göstereceğinden gelinliğe de uzun bir görünüm katar. Yuvarlak yüzlerin daha oval, kısa boylu gelinlerin ise biraz daha uzun görünmesini sağlar.


kayık yaka gelinlik, Yüz ve Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Yakası Modelleri, straplez yaka gelinlik, u yaka gelinlik, hakim yaka gelinlik, yüksek yaka gelinlik, boyundan bağlı gelinlik, düşük omuzlu gelinlik, sırt dekolteli gelinlik

Kayık Yaka Gelinlikler 

Kayık yaka gelinlikler doğuştan zarif, sade ve şık bir görünümü olan bir omuzdan diğer omuza kayık gibi bir eğimle uzanan bu sebeple de bu isimle adlandırılan bir gelinlik yaka tipidir.

Kayık tipi gelinliklerde aksesuar kullanımı basit ve sade tutulmalıdır. Sadece kulaklara takılacak hoş bir küpe çoğunlukla yeterli olacaktır.

Boyundan bağlı gelinlikler, Yüz ve Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Yakası Modelleri, straplez yaka gelinlik, u yaka gelinlik, hakim yaka gelinlik, yüksek yaka gelinlik, boyundan bağlı gelinlik, düşük omuzlu gelinlik, sırt dekolteli gelinlik

Boyundan Bağlı Gelinlikler

Eğer geniş omuzlu iseniz size kesinlikle boyundan bağlı bir gelinlik öneriyoruz. Çünkü boyundan bağlı yaka tipi omuzların genişliğini kapatan bir modeldir. Ayrıca uzun boylu gelinlerde güzel durur ve vücudun üst kısmını güzel gösterir. Kısa boylu gelinlerin ise daha uzun görünmesine ve boyun siluetinin de uzun görünmesine katkısı olur.

Boyun çizgisinde ışıltılı bir kolye aksesuar olarak düşünülebilir. Elbiseyi boynunuza kadar uzanan bir çift damla küpe ile zenginleştirebilirsiniz ve bunu sade tutmaya uğraşmanıza gerek yok. Bırakın küpeleriniz konuşsun .

U yaka gelinlik, Yüz ve Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Yakası Modelleri, straplez yaka gelinlik, u yaka gelinlik, hakim yaka gelinlik, yüksek yaka gelinlik, boyundan bağlı gelinlik, düşük omuzlu gelinlik, sırt dekolteli gelinlik
 

U Yaka Gelinlikler

Bu yaka tipi gelinlikler atletik, armut, kum saati ve minyon tipli gelinler için en iyi seçenek olabilir. Adından da anlaşılacağu üzere U şeklinde ve kürek kemiğini açığa çıkaran bir yaka türüdür. Bu geniş ve derin yaka tipi bakışları daha aşağıya çekecek ve boynunuzu uzun gösterecektir.

Küçük göğüslü gelinlerimizin rahatlıkla giyebileceği bir yaka türüdür. Büyük göğüslü gelinlerimize ise çok önermemekle beraber fazla derin olmayan bir kesimde sorun yaşamayacaklarınızı söyleyebiliriz. 

Düşük omuzlu gelinlik , Yüz ve Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Yakası Modelleri, straplez yaka gelinlik, u yaka gelinlik, hakim yaka gelinlik, yüksek yaka gelinlik, boyundan bağlı gelinlik, düşük omuzlu gelinlik, sırt dekolteli gelinlik

Düşük Omuzlu Gelinlikler

Çok zarif ve romantik görünüşlü, köprücük kemiklerini ve omuzları sergileyen ve genellikle ünlü isimlerin çokça tercih ettiği bir  bir yaka modelidir. Düz, balık, kabarık ve A kesim gelinlik modelleriyle uyumludur. Kolun hareketi ile ilgili bazı kısıtlamalar yaşayabilirsiniz.

sırt dekolteli gelinlikler, Yüz ve Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Yakası Modelleri, straplez yaka gelinlik, u yaka gelinlik, hakim yaka gelinlik, yüksek yaka gelinlik, boyundan bağlı gelinlik, düşük omuzlu gelinlik, sırt dekolteli gelinlik

Sırt Dekolteli Gelinlikler

Gelinliğinizin arkadan nasıl görüldüğü önemlidir. Sırtı açıkta bırakan yakalı bir gelinlik kesinlikle seksi, zarif ve klas bir görüntüye sahiptir ve her tür gelin için harika bir modeldir. Aklınızdan çıkarmamanız gereken ise gelinliği giyeceğiniz ortamdır. Gerektiğinde üzerini kapatmak üzere tedbir almayı düşünebilirsiniz. 

Gelinlik yaka tipi seçimi nasıl yapılmalıdır, yüz ve vücut tipine göre gelinlik yakası nasıl seçilir, hangi vücut tipine hangi yaka seçimi, kayık yaka gelinlik, v yaka gelinlik, straplez yaka gelinlik, u yaka gelinlik, hakim yaka gelinlik, yüksek yaka gelinlik, boyundan bağlı gelinlik, düşük omuzlu gelinlik, sırt dekolteli gelinlikle alakalı bilmeniz gerekenleri derlediğimiz bu yazının gelinlik seçiminizde faydalı olacağını umuyoruz.

Unutmayın hangi gelinliği seçerseniz seçin kendinize güveniniz tam olsun. En güzel sizsiniz. Ankara Düğün Salonları https://dugunajans.com/dugun-mekanlari/dugun-salonlari/ankara

Vücüt Tipine Göre Gelinlik Seçimi https://dugunajans.com/blog/vucut-tipine-gore-gelinlik-secimi yazımızı bu linkten okuyabilirsiniz.