Ankara Nikah Salonları ve Evlendirme Daireleri

Ankara nikah salonları ve evlendirme daireleri yukarıdadır. Belirlediğiniz ilçeye göre filtreleme yapabilir ve nikah salonları hakkında detaylı bilgi alabilirsin. 

Nikah mekanları çoğunlukla belediyelerin görevlendirdiği ve açmış olduğu evlendirme daireleri aracılığı ile  yapılmaktadır. Nikah gününü belirlemek için turkiye.gov.tr adresinden tc kimlik numaranız ile randevu boşluk tarihleri ve saatlerine bakabilir ve dilediğiniz ilçede nikah salonunuzu ayırttırabilirsiniz. Düğün salonlarında düğünü esnasında nikah kıymak isteyen çiftler ise nikah memuru talep edebilir. Bunun için ekstra bir ücret ödeyebilirsiniz. Gerekli olan tek şey sitemiz aracılığı ile nikah salonlarını incelemek ve iletişim bilgileri aracılığı ile ücretsiz iletişime geçmek olacaktır.

Evlenecek olan çiftler için evlilik telaşı başlıyor. Buda çiftleri bir an önce  nikah salonu bulma ve nikah başvurusu yapmaya itekliyor. Nikah işlemleri için öncelikle belediyelerin nikah işlemleri bölümüne giderek başvuru yapılması gerekmektedir. Dilerseniz turkiye.gov.tr adresinden tc kimlik numarası ilede yapabilirsiniz. Evlendirme daireleri hafta içi saat 8:30 ile 12:00 saatleri arasında kayıt almaktadırlar. Nikah tarihini dilediğiniz bir tarihte almak istiyorsanız ve özel bir tarih seçmek istiyorsanız nikah işlemlerine bir kaç ay öncesinden başvurmanız gerekir.  Bu tarih en fazla 6 ay önce olabilir. En fazla 6 ay sonrasına tarih veren evlendirme daireleri için hızlı davranmanızda fayda var. Yıldırım nikahı işlemleri yapacaksanız eğerki aynı hafta içerisinde boşluk olan bir tarih ve saatte nikahınızı kıyabilirsiniz. Nikah işlemleri başvurunuzdan itibaren ortalama 7 gün içerisinde bir tarih verilmektedir. Eğerki fakirlik belgeniz var veya engelli iseniz nikah için sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Ankara Nikah Salonları Fiyatları

2019 yılında nikah işlemleri ücretlendirme ne kadar oldu? Nikah memuru düğün salonuna ne kadara geliyor? gibi soruları google'a yaz ayları yaklaşmaya başladıkca sıkca sormaya başlıyoruz. Ankara nikah salonları fiyatlarında belediyeler 2019 yılı için evlilik cüzdanı standart ücreti 86 TL olarak belirlenmiştir. Bazı belediyeler ise evlilik dosya ücreti olarak 15 TL gibi ek ücret talep edebilmektedir. Bazı belediyelerde hafta içinde kıyılan nikah için herhangi bir ücret talep etmemektedirler. Ücretsiz eden belediyeler ise 150 TL ile 450 TL arasında ücret talep etmektedirler. Bundan daha yüksek bir fiyat alırsanız itiraz etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Belediyelerin nikah salonlarında düğün ücretleri hafta sonu 600 TL'den başlamaktadır.

Düğününüze nikah memuru çağıracak iseniz düğün salonunda nikah kıymak için fiyatlar 350 TL'den başlamaktadır. Belediyeler bu konuda sabit bir fiyat uygulaması yapmamaktadırlar. Düğün salonuna gelen nikah memuru ortalama size ayıracağı vakit ise 60 Dakikadır.

Nikah Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Nüfüs cüzdanı aslı ve 2 adet fotokopisi, 18 yaşını doldurmuş olmanız, son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafınız, aile hekimizden almış olduğunuz evlenme sağlık raporu üzerinde rapor tarihi ve imza olmak zorundadır. Bu belgeler ile Nikah başvurusu yapabilirsiniz.