Ankara Keçiören'de faaliyet gösteren Bengi Royal Düğün Salonu sahibi işadamı Cengiz Peker 3 Haziran 2019 tarihinde twitter hesabından AKP'li Keçiören Belediye Başkanı Turgut ALTINOK tarafından kendisine ve işletmesine yapıldığını iddia ettiği dayatma ve baskılarla ilgili beyanlarda bulundu.

Cengiz PEKER
Cengiz Peker

Bengi Royal Düğün Salonu'nun hizmet verdiği binayı yap-işlet-devret modeli ile 15 yıllığına belediyeden kiraladığı arsa üzerine yaklaşık 15 milyon TL harcayarak kendisinin inşa ettiğini ifade eden Cengiz Peker, Turgut Altınok belediye başkanı olduktan sonra işletmedeki fotoğraf ve video hizmetlerinin Balkan Dönmez adlı şahsa verilmesi talimatının geldiğini ancak bu hakkın kendisine ait olduğunu ve karşı çıktığını anlatıyor.

Balkan DÖNMEZ'in düğününde Turgut Altınok'un oğlunun sağdıçlık yapması üzerinden aralarındaki ilişkiye değinen Cengiz Peker, twitter üzerinden pekçok AKP'li siyasetçiyi etiketleyerek derdini anlatmaya çalışmış.

Turgut Altınok'un A Takımı adını verdiği bir grup tarafından sürekli işletmesinin basıldığından, zabıta tarafından mühürlendiğinden ve mahkemenin iptal kararına uyulmadığından bahseden Cengiz Peker twitter'da #keciorendezulumvar hashtag'i ile derdini anlatmanın peşinde.

Bayramdan sonra Bengi Royal Düğün Salonu ile anlaşma yapmış çiftlerin durumunun ne olacağı ise belirsiz. Davetiyeler basılmış, herkes gününün gelmesini beklerken bir süpriz ile karşılaşmaları da olası.